W jednostkach OHP na Warmii i Mazurach ruszają „Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu”. To inicjatywa inspirująca młodzież do poszukiwania wiedzy i samorozwoju w wybranym przez siebie zawodzie.

W ramach programu „Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu” młodzi ludzie mogą liczyć na wsparcie pośrednika pracy OHP, który pokaże jak wygląda rynek pracy w kontekście omawianej profesji oraz przedstawi oferty i zakłady pracy znajdujące się na lokalnym rynku. Pokaże też metody aktywnego poszukiwania zatrudnienia oraz wesprze w poszukiwaniu ofert pracy w wyuczonym zawodzie. Na młodzież czekają również wycieczki zawodoznawcze do różnych przedsiębiorstw w regionie i spotkania z ekspertami. Będzie to okazja do przyjrzenia się, jak w praktyce wygląda praca w konkretnym zawodzie. Dodatkowo będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym OHP, w ramach których uczestnicy programu zbadają swoje predyspozycje zawodowe, zbudują indywidualny plan kariery. Uzyskają również cenne wskazówki, skąd czerpać motywację do samodoskonalenia się oraz jakie ścieżki edukacyjno-zawodowe warto obrać, by osiągnąć wymarzony cel.

Dodatkowe informacje na temat programu „Młodzieżowe Tygodnie Sukcesu” można uzyskać, kontaktując się ze specjalistami CEiPM w Olsztynie lub Młodzieżowego Centrum Kariery w Ełku, Giżycku, Gołdapi, Mrągowie, Piszu i Nidzicy. Dane teleadresowe znajdziesz TUTAJ.

Zapraszamy do współpracy lokalnych przedsiębiorców oraz wychowawców i nauczycieli.

Autor: Joanna Jagosz – spec ds. programów CEiPM w Olsztynie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.