• Kontrast strony
Grupowe zdjęcie uczestników warsztatów ABC prowadzenia działalności gospodarczej

27 marca, w siedzibie Hufca Pracy w Polkowicach odbyły się warsztaty dla młodzieży pt. „ABC prowadzenia działalności gospodarczej”. Głównym celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z procedurami zakładania własnej firmy oraz jej zasady jej prowadzenia.

Uczestnicy dowiedzieli się jak krok po kroku założyć swoją firmę, jak stworzyć dobry biznesplan oraz jakie są możliwości dofinansowania działalności gospodarczej. W drugiej części szkolenia młodzież miała możliwość sprawdzenia swoich zdolności przedsiębiorczych oraz wykazania się wiedzą i umiejętnościami w znalezieniu instytucji, które udzielają wsparcia w założeniu własnej firmy.

W trakcie warsztatów uczestnicy wykonywali testy badające predyspozycje zawodowe, preferencje i uzdolnienia pod kątem otwarcia działalności gospodarczej. Dużym zainteresowaniem cieszył się test pt: „Czy ja się do tego nadaję?”, który wskazywał nie tylko na predyspozycje do bycia przedsiębiorcą, ale równocześnie pokazywał jakie cechy powinna posiadać osoba, która prowadzi własną firmę.

Wśród uczestników były osoby, które już są gotowe do otwarcia własnej firmy – mają wiele cech, które ułatwią prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Tematyka warsztatów spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Uczestnicy mieli świadomość, iż samozatrudnienie jest szansą na dobrą i wymarzoną pracę. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki informacyjne MCK Lubin i zostali zaproszeni na bezpośrednie indywidualne spotkanie, jeżeli będą chcieli w przyszłości otworzyć własną firmę.

Uczestnicy warsztatów ABC Przedsiębiorczości, w tle plakat ABC przedsiębiorczości

Na fotografii dwóch uczestników i prowadząca warsztaty

Tekst i zdjęcia: Ewa Górniak – pośrednik pracy MCK Lubin, Malwina Wróblewska – doradca zawodowy MCK Lubin

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.