• Kontrast strony

Praca w salonie fryzjerskim, czy własna działalność ? Przed takim dylematem mogą wkrótce  stanąć absolwenci Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie,  którzy w tym roku szkolnym ukończą szkołę branżową I stopnia w zawodzie fryzjer. Obie perspektywy dobrze rokują na przyszłość, bowiem zawód fryzjera  w ostatnich latach zalicza się do branż deficytowych.

Zawód fryzjera to fach, który w Wielkopolsce jest coraz bardziej poszukiwany przez pracodawców. Pandemia koronawirusa pokazała, że wizyta w salonie fryzjerskim dla wielu osób to priorytet na liście dbania o własne samopoczucie i wizerunek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zarobki  w tej branży zaczynają szybować i dobry fachowiec nie będzie narzekał na zarobki.

Od jakiegoś czasu obserwujemy w naszym Centrum  wzrost zainteresowania wśród młodzieży kształceniem w zawodzie fryzjer. Mamy dobrze przygotowany warsztat praktycznej nauki zawodu, który jest wyposażony nie tylko w odpowiednie kosmetyki, ale i niezbędny sprzęt, na którym pracują profesjonaliści. – wyjaśnia Paweł Pawlak, kierownik Warsztatów Szkoleniowych .

W zależności od przygotowania technicznego i merytorycznego oraz, co tu dużo kryć- talentu- dobry fryzjer może zarabiać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. I wcale nie musi mieć własnego salonu, by co miesiąc inkasować atrakcyjną pensję.

Zaletą fryzjerskiego fachu jest niewątpliwie to, że daje on możliwość zdobycia pracy na etacie u pracodawcy. Z drugiej strony otwiera szeroko drzwi do własnej działalności gospodarczej. Wielu absolwentów po ukończeniu szkoły działa na własny rachunek otwierając własne  salony. Dokształcają się też na specjalistycznych kursach, by nadążać za modowymi trendami. – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie- jedynym stacjonarnym  ośrodkiem Ochotniczych Hufców Pracy w Wielkopolsce, który kształci i wychowuje młodzież z różnymi problemami. I dlatego nie jest konkurencją dla innych szkół w regionie, które walczą o uczniów. O przyjęcie do CKiW OHP  w Pleszewie mogą się starać  osoby spełniające kryteria związane z wiekiem i pochodzące ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.  Do VII klasy szkoły podstawowej  oraz szkoły branżowej I stopnia mogą  przyjść  uczniowie, którzy nie ukończyli 18 roku życia do 31 sierpnia tego roku, ale mają już ukończone 15 lat.

Cple22 01

 

 

 

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.