• Kontrast strony

Marcin Urbaś -jak czytamy na stronie założonej przez niego Akademii Lekkoatletycznej -specjalista w biegu na 200m i najszybszy człowiek w historii polskich biegów krótkich na kilku dystansach, Olimpijczyk, Mistrz Europy i Rekordzista Polski w biegach: 150m , 200m , sztafecie 4x200m - spotkał się z młodzieżą z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. A wszystko w ramach propagowania sportu i zdrowego stylu życia.

W pleszewskim  Centrum od wielu lat działa Klub Olimpijczyka, dzięki któremu podopiecznych placówki odwiedzają znani i lubiani nie tylko w kraju, ale i za granicą sportowcy. Nie inaczej jest z Marcinem Urbasiem, który zasłynął jako rekordzista Polski na 200 metrów na stadionie (19,98 s; MŚ w Sewilli 1999 ) i  w hali (20,55 s; HME w Wiedniu). Ale to nie koniec jest sportowych triumfów, bowiem ma za sobą jeszcze m.in. uczestnictwo  w  igrzyskach  olimpijskich w Sydney w roku 2000) i Atenach  w roku 2004.  W 2002 zdobył złoty , a 2005  brązowy medal w  halowych ME.  Karierę zakończył w 2009 roku - po 22 latach intensywnych treningów i udziału w wielu zmaganiach sportowych. Od tego czasu zajmował się wieloma innymi dziedzinami, jednak najwięcej uwagi poświęcił stworzonej przez siebie Akademii Lekkoatletycznej. Wspólnie  z innymi sportowcami prowadzi zajęcia dla dla dzieci od 6 roku życi i  jest odpowiedzią  na rosnące zainteresowanie bieganiem, skokami i rzutami.

To było wyjątkowe spotkanie z mistrzem, który rozmawiał  z naszymi podopiecznymi o sporcie, motywacji do jego uprawiania i o tym, w jaki sposób radzić sobie z przeciwnościami  losu, które zdarzają się każdemu. Marcin Urbaś opowiadał też o najważniejszych momentach swojej kariery , o tym co go napędzało do działania i jaki wpływ miał i nadal ma na jego życie sport. - mówi Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW OHP.

Podopieczni placówki mieli też okazję odbyć trening z lekkoatletą, dzięki któremu mogli się dowiedzieć, jak na co dzień dbać o dobrą kondycję i unikać kontuzji. A jak powszechnie wiadomo- sport to zdrowie.

CPle47
CPle47
CPle47-01
CPle47-01
CPle47-02
CPle47-02
CPle47-03
CPle47-03
CPle47-04
CPle47-04
CPle47-05
CPle47-05

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.