pdptr

dkba1

10 kwietnia przypadał Dzień Służby Zdrowia. W czasie trwającej pandemii jest to tym bardziej wyjątkowy moment, by podziękować i docenić wysiłki tych, którzy na co dzień dbają o nasze zdrowie i życie.

Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku pozostają w stałym kontakcie z wychowawcami, przez co monitorowanie ich sytuacji emocjonalnej, psychicznej oraz bytowej odbywa się na bieżąco. Wirus COVID-19 znacząco zmienił obraz codziennego funkcjonowania w szkole, pracy, rodzinie, co nie pozostaje bez wpływu na zdrowie psychiczne szczególnie młodych osób.

Wychowawcy każdego dnia uzmysławiają swoim wychowankom, że dbanie i troska o samego siebie, to nie przywilej, czy też stan wyjątkowy, a nasz obowiązek i rola społeczna. Poczucie bezpieczeństwa, które zapewniają starania i wysiłki ludzi stosujących się do zaleceń sanitarnych, jest jak wiemy bezcenne. Zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja, czy dystans społeczny są jednym ze sposobów na ograniczenie transmisji wirusów. Nasi uczestnicy stosując się do zaleceń mają realny wpływ na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W tym trudnym czasie musimy mieć na uwadze, że dbając o siebie, dbamy o innych. Szanując swoje zdrowie, doceniamy wkład służb medycznych, które już od ponad roku heroicznie walczą z pandemią. W Dzień Służby Zdrowia, jak i w każdy kolejny dzień chcieliśmy podziękować wszystkim pracownikom medycznym, szczególnie tym blisko związanym z naszą słupską jednostką za codzienny wkład w ratowanie życia. Bądźmy zdrowi, bądźmy dla siebie dobrzy.

Młodzież z 11-19 Hufca Pracy docenia pracę Służby Zdrowia 1
Młodzież z 11-19 Hufca Pracy docenia pracę Służby Zdrowia 1
Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy.
Młodzież z 11-19 Hufca Pracy docenia pracę Służby Zdrowia 3
Młodzież z 11-19 Hufca Pracy docenia pracę Służby Zdrowia 3
To oni ratują życie.
 
Autor tekstu: Magdalena Kumaniecka
Autor zdjęć: Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku / Ratownicy medyczni / Magdalena Kumaniecka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.