• Kontrast strony

Dnia 29.06.2023 r. zakończyliśmy działania w projekcie „Aktywni górą”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w 11-16 Hufcu Pracy w Kwidzynie. Projekt wystartował w dniu 12.01.2023r. z pełną frekwencją uczestników.

Projekt zaczynano od spotkań z psychologiem, na którym uczestnicy rozwiązywali test kompetencji społecznych . Po co testy? A mianowicie uczestnik przechodzi testy psychologiczne, które mają na celu lepsze dobranie odpowiednich narzędzi szkoleniowych dla każdej osoby. Na koniec projektu również wypełniają testy kompetencji społecznych. Mają one za zadanie sprawdzić, porównać wiedzę i kompetencje uczestników w chwili przystąpienia do projektu, a także na koniec jego trwania.

Kwestionariusz samooceny I i II, który uczestnicy wypełniali to istotne narzędzie w zapoznaniu się z umiejętnościami i kompetencjami jakie we własnej ocenie posiadają uczestnicy projektu. Ocena opiekuna grupy w trakcie rozmów z uczestnikami nanoszona na kwestionariusze, daje obraz umiejętności posiadanych przed i po projekcie.

Przygotowanie IPD ma na celu wyznaczenie realistycznych celów zawodowych i wytyczenie opartej na nich indywidualnej ścieżki rozwoju zawodowego. Ważne jest także zmotywowanie uczestnika do podjęcia działań zorientowanych na osiągnięcie celów zawodowych oraz zaplanowanie działań rozwojowych prowadzących do realizacji celów. Kierunek rozwoju uczestnika projektu powinien wynikać nie tylko z jego aktualnego stanu wiedzy, doświadczenia, zdolności czy predyspozycji do wykonywania danego zawodu, ale także z sytuacji na rynku pracy.

Jak Cię widzą, tak Cię oceniają. Pierwsze wrażenie może czasami kosztować nas pracę. Wprawdzie nie lubimy oceniać książki po okładce, ale mamy świadomość, jak odpowiedni wygląd jest ważny w danym momencie kariery zawodowej. W ramach projektu Aktywni górą! przeprowadzona została metamorfozę uczestników. Był wizaż, była stylizacja, była dobra zabawa.

Odpowiedni przebieg projektu byłby niemożliwy bez wsparcia ze strony wychowawców OHP. Są oni odpowiedzialni za przeprowadzenie każdego uczestnika przez projekt, ale też wsparcie dobrej organizacji działań i ich efektywnej ewaluacji.

Wszyscy pamiętamy jednak, że najważniejsi w projekcie są ludzie. Ich historie, doświadczenie, ich rozwój. Poznanie uczestników kursów i szkoleń realizowanych w ramach projektu, było miłym doświadczeniem.

To był pracowity czas, szkolenia, kursy, rozmowy o pracy. Wierzymy, że to był też ważny czas dla uczestników OHP. Niech umiejętności, które nabyliście w trakcie projektu, będą Waszą przepustką do kariery!

Nowe umiejętności, nowe certyfikaty do CV, ale przede wszystkim nowa wiedza, która w połączeniu z zaangażowaniem będzie inwestycją na lata. Tego nie stracicie. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom projektu „Aktywni górą”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego gratulujemy!

Udział w tego typu przedsięwzięciu miało na celu zapoznanie uczestników z działalnością projektową. Mogą dowiedzieć się na czym polega projekt, w którym biorą udział, jak również mają możliwość rozwoju osobistego i społecznego co dla młodego człowieka jest podstawą funkcjonowania w środowisku zwłaszcza podejmującego pierwsze zatrudnienie jako osoba dorosła a nie uczeń.

Autor tekstu: Anna Flader
Autor zdjęć: Anna Flader/Monika Miler

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.